Praca w budownictwie w Irlandii

Oferty pracy w budownictwie irlandzkim.
 
Irlandia przezywa prawdziwy rozkwit budownictwa I infrastruktury jako rezultat ogromnego wzrostu gospodarczego Irlandii. Przybywa ofert pracy dla architektów, inżynierów budownictwa, a także robotników budowlanych do pracy na budowach domów mieszkalnych, dróg, instytucji komercyjnych . Zatrudnienie znajduje kadra zarządzająca jak kierownik budowy czy inżynier dróg po robotników kwalifikowanych ( tynkarze, murarze). Bardzo wiele miejsc pracy obsadzanych jest pracownikami zagranicznymi z powodu niedostatecznej ilości siły roboczej na miejscu.
 
Zatrudnienie w budownictwie w Irlandii- fakty
 
W 2004 roku zbudowano 78 tys. jednostek mieszkalnych. W 2005 r. ma ich być 73,5 tys.
Rozwój budownictwa wzrósł o 10 procent w 2004.
Całkowite zatrudnienie w budownictwie wyniosło 225 tys. osób w 2004 r., co stanowi prawie 15 procent wszystkich miejsc pracy w Irlandii ( na 8 miejsc pracy jedno przypada w budownictwie)
 
Praca dla obcokrajowców w budownictwie irlandzkim:
 
W Irlandii brakuje pracowników z kwalifikacjami w wielu dziedzinach przemysłu budowlanego. Przede wszystkim inżynierów z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale także architektów, szczególnie na stanowiskach kadry kierowniczej. Ten fakt dotkliwie odbija sie na cenach mieszkań i remontów w Irlandii. Ponadto bardzo silne w Irlandii związki zawodowe nieustannie negocjują coraz wyższe płace w budownictwie, co podnosi koszt inwestycji.
 
Jak zacząć prace w branży budowlanej w Irlandii :
 
Wysoko kwalifikowana kadra inżynierska , architekci, planiści, itp. znajda bez problemu prace pod warunkiem znajomości języka angielskiego na dobrym poziomie. Osoby o niższych kwalifikacjach: murarze, tynkarze itp. także znajda prace. Warunkiem jest ukończenie kursu Safe Pass (odpowiednika polskiego kursu BHP). Kurs taki trwa jeden dzień i kosztuje około €100. Informacje na temat kursu można znaleźć w irlandzkim biurze zatrudnienia FAS (Tel: 00 353 1 607 0500) lub irlandzkich gazetach (Evening Herald, Irish Independent).
 
Przykładowe oferty pracy w budownictwie:
 
Elektryk
Cieśla
Hydraulik
Murarz
Malarz
Tynkarz
Monter urządzeń budowlanych
Brygadzista
Płytkarz
Konstruktor dachów
Szklarz
Konstruktor rusztowań
Kierowcy dźwigów / koparek
 
Zawody dla osób z wyższym wykształceniem:
 
Operator CAD
Inżynier budowy dróg
Inżynier konstruktor
Planista miast
Kosztorysant
 
To view this information in English, please click here: jobsearch.ie
 
Klikněte zde ( irelandjobs.cz ) pro českou verzi.
 
Om deze informatie in het nederlands te zien, klik hier: - irelandjobs.nl
 
Peržiūrėti šią informaciją lietuvių kalba spauskite čia: irelandjobs.lt
 
Diese Information in Deutsch ansehen hier klicken: - irelandjobs.de